2013 - metų apžvalga

Kiekvienais metais, kuomet senieji skaičiuoja paskutines valandas, dažnam tampa įprasta pažvelgti atgal ir įvertinti praėjusius metus, bei pagalvoti apie ateinančius. Nesame išmintis ir mes, todėl žemiau, per svetainei aktualią prizmę, pamėginsime pažvelgti ir įvertinti besibaigiančius 2013- uosius. Juolab, kad šie savyje atnešė nemažų naujienų tiek mums, tiek visai Lietuvos stiprių gėrimų rinkai.

Gausėja pasirinkimas švietėjiškos informacijos lietuvių kalba.

Be abejo, mums šioje skiltyje maloniausias įvykis, tai lietuviškos internetinės svetainės kurią šiuo metu ir skaitote atsiradimas. Po ne vieno mėnesio dėlionių, maketavimų, programavimų ir kitų darbų, pagaliau 2013 metais svetainę www.DuokleAngelams.lt "iškėlėme" į visiems prieinamą internetinę erdvę. Taip, galbūt jai dar daug ko trūksta, tačiau tikime, kad ateityje ši lietuviška svetainė sparčiau pildysis naudinga ir įdomia informacija, bei bus mėgstama ir lankoma viskiu, romu, konjaku ir kalvadosu besidominčių tautiečių.

www.DuokleAngelams.lt nėra pirmoji kregždė Lietuvos padangėje, ji tik papildė internetinę erdvę lietuviška informacija apie viskį ir kartu su www.viskioakademija.lt bei www.whisky-bros.lt didina viskio ir kitokių stiprių alkoholinių gėrimų naujienų srautą lietuvių kalba.

Dar vienas įvykis Lietuvoje pradėtas 2013 metais - pirmoji ir vienintelė Jungtinės Karalystės akredituota mokymų programa apie viskį.

2013 metais, Lietuvos someljė mokykla, pirmą kartą pasiūlė galimybę išklausyti Whisky Ambassador programą ir gauti vienintelį Škotijoje ir Didžiojoje Britanijoje oficialiai pripažintą The Whisky Ambassador sertifikatą neišvykstant iš Lietuvos.

Šie mokymai buvo skirti rinkos profesionalams: someljė, barmenams, padavėjams ar gėrimų pardavėjams. Mokymai suteikė įgūdžių, žinių ir pasitikėjimo degustuojant, vertinant, rekomenduojant bei parduodant viskį. Panašius mokymus, jau kurį laiką organizuoja ir viskio platintojai, kurie siekia saikingo ir kultūringo alkoholinių gėrimų vartojimo, bei noro vartotojus supažindinti su jų atstovaujamais prekiniais ženklais, tačiau someljė mokykla pirmoji pasiūlė oficialiai pripažintą The Whisky Ambassador sertifikatą, seminarą išklausiusiems dalyviams.

Nė kiek nemažiau, šviečiamaja viskio ir kitų alkoholinių gėrimų kultūra užiimama ir tie, kurie įvairiuose Lietuvos miestuose organizuoja ragautuves, degustacijas, bei įvairaus formato vakarienes. Pernai, tokių renginių gerokai pagausėjo ir juos pradėjo organizuoti didesnis žmonių ir įmonių ratas. Vartotojai, kurie domisi gėrimo istorija, kilme, rūšimis ir orgonoleptinėmis savybėmis, praėjusiais metais tikrai nebuvo skriaudžiami. Kaskart nauja vieta, kiekvieną kartą vis kitas pranešėjas ar degustacijos vedantysis, suteikdavo galimybę net ir į tuos pačius gėrimus pažvelti visiškai kitu kampu. Nesame tikri ir tai niekur nėra užfiksuota, tačiau manome, kad praėjusiais metais mums geriausia pažystami Gintautas Dinda, Juozas Kabašinskas, Šarūnas Karalius, Andrius Pagojus, Mikas Širvinskas, Laimonas Braziulis, Laurynas Lisauskas, Kęstutis Bingelis ir kiti, bendrai sudėjus per vienerius metus Lietuvoje pravedė gerokai per du šimtus įvairaus formato reguliarių ir užsakomųjų viskio ragautuvių. O kur dar konjakų, romų, kalvadosų ragautuvės, bei įvairių gamintojų atstovai, kurie praėjusiais metais gausiai lankė Lietuvą. Manome, kad ši tendencija turėtų tęstis ir ateinančais metais, todėl turėtų džiūginti ir stebinti vartotojus ir ateityje.

Viskio, konjako, romo pasirinkimo gausėjimas.

Mes jau nekartą savame tinklalapyje ir FaceBook puslapyje rašėme, jog oficialioji Lietuvos alkoholinių gėrimų statistika rodo ąžuolinėse statinėse brandinamų gėrimų rinkos didėjimą. Šias lenteles skrupulingai nagrinėja, analizuoja ir seka didieji ir mažesni alkoholinių gėrimų gamintojai bei platintojai, todėl vadovaujantis šiomis tendencijomis, galima teigti, kad 2013 „praplyšo gausybės maišas“ ir mūsų šalį pasiekė iki tol Lietuvos parduotuvių ir barų lentynose nematyta, didesnių ir mažesnių gamintojų produkcija. Paminėsime tik keletą naujai atsiradusių, kurie buvo kiek  aktyvesni ir labiau pastebimi: Viskis - Glengoyne, Mackmyra, Kavalan, Tomintoul, Bruichladdich, Amrut ir kiti. Romas - Mount GayPyrat, Ron Varadero, Clement ir kiti. Konjakai - Remy Landier ir daug kitų.

Taip pat vertėtų paminėti faktą, jog pastaraisiais metais parduotuvėse dominavusi degtinė, specializuotų krautuvėlių ir prekybos tinklų lentynose savo vietas užleidžia viskiui, romui ir kitiems ąžuolinėse statinėse brandintiems stipriems alkoholiniams gėrimams. Restoranai, viešbučių barai, barai, kavinės ne išimtis.

Iki tol neregėtas specializuotų barų atsiradimas.

Kur kitur, jei ne specializuotame bare ar restorane gali paragauti ir palyginti kelis gėrimus, o  iš tenai dirbančio barmeno daugiausia sužinoti apie ragaujamą gėrimą. Kuomet Kaune prieš tris metus atsidarė pirmas viskio baras  „W1640“ ar Vilniuje esančio „Šekspyro“ viešbučio baras pradėjo siūlyti gausų viskio asortimentą, apie šiuos barus paskelbė ir kalbėjo visi viskiu besidomintys. Prabėgo keletas metų ir Lietuvos verslininkai mums padovanojo daugiau gerų vietų, kuriose didelis dėmesys skiriamas vienai gėrimų kategorijai. Todėl, nuo šiol galime lankytis ir sutikti bendraminčių, kuriuos sieja ne tik sportas, draugai ar kiti pomėgiai, tačiau ir gėrimai.

Galima drąsiai teigti, kad praeinatys metai buvo sprogimas specializuotiems barams. Jau ankstyvą pavasarį Vilniuje duris atvėrė viskio baras „King & Mouse“. Vilniaus Trakų gatvėje įsikūrusį viskio barą, žino dažnas viskio mėgėjas, nes šį barą galima vadinti plačiausią viskio asortimentą Lietuvoje turinčiu baru. Čia galima paragauti apie 250 skirtingų rūšių viskio. Reguliariai vyksta viskio degustacijos, bei gėrimų pristatymai, juos organizuoja tiek baro šeimininkai tiek ir kiti alkoholio platintojai. Jie yra aktyvūs ir FaceBook socialiniame tinkle, todėl sekantiems viskio naujienas ir laiką leidžiantiems internetiniuose tinkluose rekomenduojame prisijungti „King & Mouse“.

Užsienyje senai nebėra naujiena, šalia viešbučio esančiame bare pasiūlyti platų viskio pasirinkimą. Pirmieji Lietuvoje tai padarė „Šekspyro“ viešbutis. Jie turi plačiausią nepriklausomų viskio pilstytojų pasirinkimą Lietuvoje. Šiame viešbučio bare renkasi vadinamas „Šekspyro viskio klubas“, kuris kartu su Juozu Kabašinsku reguliariai vykdo viskio degustacijas. Tad jei svajojate ramiai pavakaroti su taure viskio, rekomenduojame apsilankyti „Šekspyro“ viešbučio bare  Bernardinų g. 8, Vilnius.

2013 metų pradžioje vilnietiškas „Holiday Inn“ viešbutis, taip pat, po savu stogu priglaudė viskio loby barą. Jį  pavadino tiesiog baras „W“. Šis vieta turi platesnį nei 100 viskių pasirinkimą ir yra visuomet atvira tiek viešbučio gyventojams tiek ir kitiems miestiečiams. Reguliariai vykdomos viskio ragautuvės ir vakaraienės, o socialinių tinklų vartoitojai šį barą galite surasti pasislėpusį po „Viskio Servisas“ slapyvardžiu.

Vienas populiariausių ir gausiausia lankomų Vilniaus pabų „Piano Man bar“, praėjusiais metais taip pat žengė „viskio keliu“. Čia už labai teisingas kainas parduodama 60 skirtingo viskio rūšių. Retas baras turintis didelį srautą lankytojų išdrysta naudoti pakankamai brangias Glencairn viskio ragavimo taurelės, tačiau šiame bare viskis patiekiamas būtent jose. Tai daug pasako apie pačių savininkų požiūrį į viskį  ir jį ragaujančius baro lankytojus. Ačiū jiems. Tai pat, nuošidžiai rekomenduojame pavartyti ir paskaitinėti šio baro įdomybę - viskio menių. Jis vertas to. Baras FaceBook'e - „Piano Man bar“ 

Arūnui Oželiui priklausiančio populiaraus restorano „Marshe de Provence“ pašonėje įsikūrusi dar viena tam pačiam savininkui priklausianti vieta „Wine & Fire”, taip pat verta mūsų paminėjimo. Nors ši vieta savo viskio asortimento platumu kolkas neptilygsta ankščiau paminėtoms, tačiau čia taip pat reguliariai vyksta viskio, konjako degustacijos. O jau artimiausiu metu, stiprių gėrimų pasiūlymas ragavimui stebins ne vieną, net ir daug mačiusį. Juos taip pat galite sekti FaceBook tinkle - ČIA.

Prieš pat Kalėdas, Vilniaus širdyje, Gedimino prospekte, esantis alaus restoranas „Prie Katedros“, apsiginklavo degustacinėmis Riedel taurėmis ir restorano gėrimų meniu papildė 100 viskio rūšių. Jau iškart po Kalėdų šiame restorane laukiami ne tik vietiniame bravore verdamo alaus mėgėjai, tačiau ir besidomintys viskiu. Čia jau dėliojamas viskio degustacijų kalendorius, todėl viskio ragautojai, prašome į savo lankomų barų žemėlapį įsitraukite dar vieną gerą vietą. Jų internetinė svetainė - ČIA

Nemanykite, kad 2013 metai priklausė vien viskiui. Ne, šias metais Vilniuje atsirado ir kitokių gerų vietų.

„Sarkozy – obuolių karalystė“. Iš baro savininkų simpatijos obuoliams, Vilniaus g. 22 Vilniuje buvo atidarytas kalvadoso ir sidro baras „Sarkozy“. Šiame bare siūloma visko kas daroma iš obuolių: kalvadoso, sidro, sulčių, sirupo, obuolių traškučių, obuolienių, bandelių su obuoliais ir t.t. Tai unikalus ir pirmas toks obuolinės krautuvės-kavinės konceptas Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Facebook – jie vadinami „Sarkozy“ vardu.

Kitoje Vilniaus gatvės pusėje, priešais jau aprašytą „Sarkozy“ barą, susiformavo pirmasis Lietuvoje romo baras. „Gringo Pub“ – pirmoji vieta Lietuvoje, kurioje formuojant baro asortimentą didžiausias dėmsys skirtas romui. Gėrimas, kuris yra ne mažiau įdomus, tačiau vis dar Lietuvoje nepakankamai įvertintas, nuo šiol turi pirmuosius savo tikrus namus. Čia jau galima paradauti apie 50 skirtingų rūšių šio gėrimo, tačiau baro savininkai nesustoja ir žada, kad jau artimiausiu metu baro lentynas papildys ne vienas naujas eksponatas. Jie kaip ir daugelis ankščiau paminėtų, turi savo FaceBook‘o puslapį.

„Novotel Vilnius Centre“ esantis Gedimino pr. 16, Vilniuje nuo šiol pas save į svečius kviečia konjakų mėgėjus. Šio viešbučio loby –baras besibaigiant metams, pasipildė dideliu konjako asortimentu. Specialus konjako menių, degustacinės Riedel taurės ir nuo šiol skelbiami reguliarūs konjako vakarai šią vietą išskiria kaip „konjakinė“.

Taigi, susumavus pastarųjų keleto metų naujienas ir pridėjus jau ankščiau atsidariusias, bei paminėjimo vertas vietas: „Cigarų Namai“, Amerikietiško viskio baras „Jackie“, restoraną “Le Provence“ ir kitus, gauname visai „neblogą vaizdelį“, kurį privalome aplankyti.

Asmeniškai mums svarbiausi 2013 metų įvykiai.

Kaip jau rašėme apžvalgos pradžioje, šie metai „įnešė pakankamai daug vėjo“ į bendrą Lietuvos stipraus alkoholio rinką, tačiau mums jie buvo super ypatingi. Per ganėtinai trumpą laiką į gyvenimą paleidome net keletą projektų, kurie tikimės ateityje duos mums visiems saldžių vaisių.

Tai šiuo metu jau Jūsų skaitomos svetainės atsiradimas. Tikime, kad ateityje šis www.DuokleAngelams.lt internetinis kampelis „nenumirs“ ir bus aktyvesnis, todėl ir ateityje mes visi galėsime sekti Lietuvos bei pasaulines viskio naujienas parašytas lietuvių kalba.

Po daugiau kaip dvylikos metų darbo didžiausioje alkoholimių gėrimų platintojo įmonėje, mūsų idėjinis vadas Gintautas Dinda nuo šiol visą savo energiją eikvos „Duoklė Angelams“ jau esamiems ir naujiems projektams.

Baigiantis 2013 –tiems metams, „Duoklė Angelams“ tapo ne tik švietėjiška veikla užsiimančiu projektu, tačiau ir viskį, konjaką, romą ir kitus išskirtinius gėrimus Lietuvoje platinančia įmone. Mes šiuo metu jau bendradarbiaujame tiek su dideliais, tiek ir su mikro gamintojais, todėl, pažadame, kad ateinančiais metais Lietuvai ir lietuviams pateiksime ne vieną „viskinę“, „konjakinę“ ar „rominę“ naujienas.

Su Naujaisiais !