Teeling

Kažkada Dublinas buvo Airijos viskio industrijos širdimi ir turėjo net 37 viskio daryklas. Rajonas pavadinimu Liberties buvo jos epicentras, pravardžiuojamas „Auksiniu trikampiu“ dėl mylios spinduliu įsikūrusių distilerijų skaičiaus. Per 19-ą amžių Dublino viskis tapo gerbiamas visame pasaulyje. Dėl savo švelnaus ir unikalaus skonio ir aromato, jis atrado vietą tarp kitų aukščiausios kokybės gėrimų. Vėliau savo sėkmės vedini, kai kurie Dublino viskio amatininkai, išaugo į didžiausias daryklas. Deja, kuomet Airijos viskio industrija išgyveno sunkmetį, ji palietė ir Dublino viskininkus. Nuo 1976-ųjų iki dabar, šiame mieste neveikė nei viena darykla.

Teeling‘ų šeima viskio industrijoje sukasi nuo 1782-ųjų, kuomet Walter‘is Teeling‘as Dublino Marrowbone Lane gatvėje, Liberties rajone įkūrė savo „viskio dirbtuves“. Taip jau daugiau kaip 200 metų gyvuojanti šeimos tradicija buvo pradėta pono Walter‘io, o šiandien yra perimta ir tęsiama Jack‘o ir Stephen‘o Teeling‘ų.

Teeling viskio darykla yra pirmoji nauja viskio darykla Dubline per 125 metus, savo atsidarymu grąžinusi distiliavimo amatą į miesto centrą. Naujoji distilerija stovi visai netoli senosios, kurią buvo įkūręs ponas Walter‘is. Tiksliau ten, kur kadaise buvo alaus virimu ir distiliavimu garsėjęs Newmarket turgus. Išlaikydama geriausias Dublino viskio darymo tradicijas, darykla turi įsirengusi tris varinius distiliavimo puodus.

Su visa derama pagarba kilmei, protėvių palikimui ir istorijai, naujoji viskio amatininkų karta ketina eiti į priekį, bei atnešti naujų vėjų tiek į Dublino, tiek ir į visos Airijos viskio ateitį. Nors esminiai filosofiniai daryklos principai lieka nepakitę, kaip ir protėviai, jaunieji Teeling‘ai renkasi kokybę prieš kiekybę, nes svarbiausia jiems yra tai, kas yra butelyje. Nuo grūdo iki jo, viskio darymo procese dalyvauja daug rankų, kurių kiekviena daro viską įmanoma, kad kokybė atitiktų aukščiausius standartus. O rankų darbą užtvirtina Jack‘o Teeling‘o parašas ir informaciją apie brandinimui naudotas statines, bei išpilstymo datą nurodanti etiketė.

Teeling darykloje dirba jauna viskio entuziastų komanda, kurios tikslas yra atnešti naujovių į Airijos viskio industriją. Prie tradicinio švelnumo ir saldumo skonyje, jie stengiasi pridėti naujų, įdomių aromatų. Šie amatininkai daug eksperimentuoja su įvairiomis brandinimo technikomis ir į pasaulį vis paleidžia nedideles partijas unikalaus „airiškojo“.

Šiemet distilerija atverė duris ir lankytojams, todėl visi norintys turi galimybę gyvai pamatyti viskio darymo procesą, bei pabendrauti su Teeling viskį darančiais žmonėmis.